Bono vuoti U2-yhtyeen uutta musiikkia vahingossa?

Menestyksekkään U2-irlantilaisyhtyeen uutta materiaalia on levinnyt internetiin jo ennen sen virallista julkaisua. Yhtyeen edellisen albumin julkaisun aikaan tapahtui samoin, ja silloin yhtyeen epäiltiin itse vuotaneen levynsä verkkoon saadakseen levylleen enemmän palstatilaa.

---
---

Nyt kyseessä on mahdollisesti hieman samankaltainen tilanne, sillä yhtyeen keulahahmo Bonon epäillään vahingossa levittäneen bändinsä uutta tuotantoa. Hän soitti U2:n uusia kappaleita ystävilleen Etelä-Ranskassa sijaitsevalla huvilallaan, jossa joku paikalla olleista tallensi kappaleita videolle.

Kappaleet julkaistiin myöhemmin videoina YouTube-videosivustolla. Yhtyeen uuden levyn nimeksi on huhujen mukaan tulossa No Line On The Horizon.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.