Julkkikset juhlivat itsenäisyyspäivänä B-Livessä

Suomi viettää taas viikon kuluttua syntymäpäiviään ja samalla ansioituneet kansalaiset juhlivat itsenäisyyspäivää presidentin itsenäisyyspäivän vastaanotolla. Helsingissä järjestetään samana iltana myös toinen mielenkiintoinen juhla.

MAINOS
MAINOS PÄÄTTYY

Lauantaina 6. joulukuuta Helsingin Kaivohuoneella järjestetään nimittäin B-Live -niminen biletapahtuma. Nyt ensimmäistä kertaa Suomessa nähtävä tilaisuus on aiemmin järjestetty muiden muassa New Yorkissa, Miamissa, Madridissa ja Moskovassa.

Suomen ensimmäisessä B-Livessä nähdään esiintymässä newyorkilainen DJ Tony Touch sekä kotimaiset Beats & Styles ja Norlan.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.