BB-Niko Saarinen: ”Rajoitan esilläoloani mediassa ja kirjoitan kirjan”

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Monien muiden julkisuudesta tuttujen henkilöiden tavoin myös Big Brother -ohjelman viime vuoden tuotantokaudelta tutuksi tullut Niko Saarinen,eli BB-Niko, aikoo rauhoittua joulun viettoon. Lisäksi hän aikoo alkavana vuonna vähentää esilläoloaan julkisuudessa. Niko kirjoitti aiheesta Staran blogissaan.

– Haluan rajoittaa vuonna 2010 esilläoloani mediassa. En halua että menemisiäni, tulemisiani pohditaan ja kommentoidaan missään palstoilla. Luen jatkuvasti kommentteja, jotka toisinaan ovat hyvinkin törkeitä. En kuitenkaan itse tekisi/sanoisi muista sellaista, koskaan, Niko kirjoittaa blogissaan.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Samalla Niko siis kertoi kirjoittavansa parhaillaan kirjaa.

– Loppuvuoden meinaan siispä vain olla ja kirjoitella kirjaani, joka muuten tulee olemaan sittenkin fiktiivinen. Ja sitten ensi vuonna, jos eteen tulee jotain minkä vuoksi olla esillä.. Pohdin tilannetta uudestaan. Selvää kuitenkin on että kirjalleni tietenkin haluan julkisuutta, mutta en kaipaa sitä yksityiselämälleni tällä hetkellä.

Nikon blogia voit seurata viihdelehti Starassa osoitteessa blogit.stara.fi/nikosaarinen.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.