BB-häirikkö Salar kehotti Sebastiania tappamaan itsensä

Pari iltaa sitten Big Brother -talossa nähtiin kuluvan kauden tähän mennessä rajuin välikohtaus, kun BB-Salar raivostui Sebastianin kepposesta. Muille alituisesti kepposteleva ja muita haukkuva Salar ei siedä lainkaan itseensä kohdistuvaa pilailua.

MAINOS
MAINOS PÄÄTTYY

BB-fanit vaativat tällä viikolla Salarin poistamista talosta väkivaltaisuuden takia, mutta tuotanto ei ollut samaa mieltä. Kuitenkin vastaavanlaisen uhkaavan tilanteen takia on aiemmin poistettu asukkaita talosta. Eilen Big Brother -ohjelmassa otettiin katsaus välienselvittelyjä edeltäviin tapahtumiin.


Kuva: Sub

Ohjelmassa nähtiin kuinka talon häirikkönuori BB-Salar oli vain hetkeä ennen raivokohtaukstaan piikitellyt keittiössä Sebastiania kovin sanoin ja kehottanut uskovaista miestä esimerkiksi tappamaan itsensä.

– Älkää kiusatko mua, Sebastian pyysi Salarin ilmehtiessä hänen vieressään.

– Vedä ittes v**tu jojoon ihan oikeesti! Jojo olis niin v**un hyvä sulle. Jojoon ja parvekkeelta alas, Salar totesi Sebastianille.

BB-Sebastian ei kuitenkaan ottanut rajuista kommenteista itseensä. Myöhemmin Sebastian pieraisi iranilaissyntyisen nuorikaisen suuntaan sillä seurauksella, että Salar uhkasi pahoinpidellä hänet sekä heitteli tuoleja ja mikrofoniaan.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten tai laajemmin aihealueesta Big Brother.