DJ Sampl on tiskijukkien suomenmestari DJ SM 2012

Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Radio NRJ:n tänä vuonna järjestämän DJ SM -kilpailun voittajaksi on hetki sitten selviytynyt tamperelainen DJ Sampl. Mestaruudesta taisteli Helsingin Onnelassa yhdeksän finalistia, jotka valittiin ympäri Suomea kiertäneistä osakilpailuista.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

– Kilpailun taso oli todella kova. Voitto tarkoittaa varmasti buustia uralleni. Olo on mahtava! Ehkä ymmärrän tapahtuneen vasta ensi viikolla, DJ Sampl kommentoi.

Maailmalla parhaat tiskijukat ovat megatähtiä. Tie menestykseen on nyt pedattu myös DJ SM -voittajalle, joka saa Pioneerin DJ-laitteiston, oman keikkakiertueen, miksauksen NRJ at the Club -ohjelmaan ja 20.000 eurolla radiomainosaikaa uran käynnistämiseen.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.