Kerroimme taannoin kuinka ruotsalainen IKEA laajensi tuotevalikoimaansa kodin elektroniikkaan lanseeraamalla oman television. Uppleva-niminen televisiopaketti on oikeastaan kokonainen kodin viihdekeskus, joka on nyt saanut hauskan sivalluksen Conan O’Brienin suunnalta.
Conan nimittäin vitsaili, että tuttuun IKEA-tyyliin asiakas joutuisi nytkin kasaamaan kaiken itse valmiiksi televisiota ja soittimia myöden.

Uppleva-televisio sisältää samassa yhteydessä varsinaisen television lisäksi myös televisiotason ja paljon muuta. Kokonaisuus sisältää television, jalustan, USB ja HDMI -liitännät, WLAN-yhteyden, kaiuttimet, langattoman subwooferin, MP3-soittimen, radion sekä Bluray, DVD ja CD -soittimen. Myös esimerkiksi Apple on huhujen mukaan pian julkaisemassa oman televisionsa.
Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten Conan O'Brien tai laajemmin tästä aihealueesta Nettivideot, Viihdeuutiset -osioistamme.