Poliisin salainen UFO-kansio paljastui: ”En ole koskaan nähnyt mitään vastaavaa”

Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja

Lähiaikoina maailmalla on tehty runsaasti havaintoja eriskummallisista esineistä, joiden väitetään olevan avaruusaluksia. Nyt Britannian hallitus on julkaissut poliisien salaisen kansion, joista löytyy tuhansia sivuja UFO-havainnoista viimeisen 30 vuoden ajalta.

Salaisessa kansiossa on yli 6.700 sivua, joissa raportoidaan erikoisista UFO-havainnoista. Erään poliisin kirjoittaman raportin mukaan hän näki avaruusalusta muistuttavan laitteen Manchester Unitedin ja Chelsean välisessä jalkapallo-ottelussa vuonna 1999. Raportin mukaan Stamford Bridgessä pelatun ottelun aikana stadionilla näkyi leijuva laite.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

– En ole nähnyt mitään vastaavaa. Erikoinen laite oli mantelinmuotoinen, keltainen ja siinä oli neljä valoa. Laite leijui hiljaa hevoseni ohitse, poliisin raportissa lukee The Sun -lehden mukaan.

Erään toisen UFO-havainnon mukaan hotellinpitäjä näki, kuinka avaruusalus laskeutui niitylle. Ulkoavaruudesta tulleen aluksen sisältä ilmestyi kaksi hopea-asuista ”kasvotonta humanoidia”, jotka tekivät mittauksia aluksensa lähettyvillä. Joidenkin huhujen mukaan salaisen kansion sisällön uskotaan olevan pelkkää fiktiota.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.