Lehden kansi muuttui yllättäen härskiksi

Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Monien lehtien kansissa lehden nimi jää kannessa komeilevien ihmisten taakse, kun kansikuvahenkilöt halutaan nostaa mahdollisimman esiin. Esimerkiksi Stara-aikakauslehden nimen tunnisti hyvin sen päälle lisätyistä ihmisistä huolimatta. Kaikilla lehdillä tilanne ei kuitenkaan ole samanlainen.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Maailmanlaajuinen matkailualan lehti Where on joutunut useampaankin kertaan noloon tilanteeseen, kun sen nimi on jäänyt osittain kannessa poseeraavien taakse. Taannoin lehden Italian Milanossa julkaistun version kansi muuttui nimittäin hieman härskiksi, varsinkin jos katsoja ei tiedä lehden oikeaa nimeä.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.