Presidentti kutsui Cheekin linnanjuhliin

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Suomalainen suosikkiräppäri Cheek on ihastuttanut viime viikkoina suomalaisia televisiokatsojia Vain elämää -hittisarjan tähtenä, sillä hän on esittänyt ohjelmassa upeita ja omaperäisiä tulkintoja monista suomalaisten suosikkihiteistä.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Kulunut vuosi on ollut Cheekille menestyksekäs monin tavoin, ja nyt posti on tuonut hänelle upean yllätyksen. Presidentti Sauli Niinistö on nimittäin kutsunut artistin juhlimaan Suomen itsenäisyyttä Linnaan.

– Hieno vuosi saa arvokkaan päätöksen. Suuri kunnia, Cheek kommentoi harvinaislaatuista kunnianosoitustaan Staralle.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.