Toimintatähti Vin Diesel joutui äskettäin suremaan Fast & Furious -elokuvien näyttelijäkollegansa Paul Walkerin kuolemaa, kun tähti menehtyi autokolarissa. Mies osaa kuitenkin ottaa myös ilon irti elämästä, minkä todistaa hänen uusi YouTube-palveluun lisäämänsä video.

Kyseisellä videolla Hollywoodin paha poika nähdään tanssahtelemassa Katy Perryn Dark Horse -kappaleen tahtiin. Hän julistaa myös saaneensa tietoja siitä, että Riddickin aikakirja -elokuva on noussut DVD-listoilla ykkössijalle, joten Universal-studiot haluavat kehittää sille jatko-osan. Mies innostuu hetkuttamaan itseään onnellisissa tunnelmissa Beyoncen Drunk in Love -kappaleen tahdissa.
Elokuussa 2013 Diesel tähden Hollywoodin Walk of Famelle. Mies on esiintynyt muun muassa elokuvissa Pimeän uhka, xXx, Rautajätti, Hurjapäät ja Tuttisoturi. Vuonna 2007 miehen oli määrä näytellä Hitman-elokuvassa, mutta hän vetäytyi pääroolista. Sen sijaan hän toimi elokuvan päätuottajana.
Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten Vin Diesel tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.
.