Kaikkien aikojen katsotuin suomalaiselokuva Iron Sky saa lähitulevaisuudessa jatkoa, kun parhaillaan työn alla oleva joukkorahoitteinen jatko-osa saa ensi-iltansa. Elokuvan tähtenä nähdään myös Putous-ohjelmaa tänä syksynä tähdittänyt Kari Ketonen.

Ketoselle on annettu Iron Sky – The Coming Race -elokuvassa hänelle lähes täydellisesti sopiva Venäjän diktaattori Vladimir Putinatorin roooli. Eilen roolisuorituksesta julkaistiin verkossa ensimmäinen maistiainen. Siinä Putin poseeraa tuttuun tapaan paidattomana ja pullistelee sekä lihaksiaan että egoaan.
Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten Iron Sky, Kari Ketonen tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.