Mitkä muodot! Barbie-nukke sai viimeinkin uudenlaiset kurvit

Viihdeuutiset Toimittaja:

Mallimaailmaa on pidetty kautta aikojen haitallisena esimerkkinä nuorille tytöille, koska alalla on usein ihannoitu sairaalloisen laihoja naisia. Sama koskee Barbie-nukkeja, joita on vuosikymmeniä kritisoitu vartalon muodoista, jotka ovat antaneet huonoa esimerkkiä pikkutytöille. Nyt tilanne on muuttunut.

Barbie-nukkeja tuottava Mattel-lelujätti on viimein vastannut kuluttajien toiveisiin ja julkaissut uuden aikaisempaa kurvikkaamman ja luonnollisemman Barbien. Uudessa Barbie-sarjassa on nimittäin mukana myös vartalo, joka merkittävästi aikaisempaa realistisempi.

Splash
Splash

Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.