Maailman seksikkäimmäksi matematiikan opettajaksi tituleerattu Pietro Boselli on tehnyt rahakkaan italialaisen muotijätin kanssa. Boselli on nimittäin valittu Giorgio Armanin Sporty EA7 -malliston mainoskasvoksi.
Italialaisopettaja on vuosien ajan työskennellyt ensisijaisen työnsä ohella mallina. Pietro on valmistunut lontoolaisesta yliopistosta konetekniikan insinööriksi ja nykyään hän toimii matematiikan opettajana.
Daily Mail -lehden mukaan Pietro on työskennellyt useiden kansainvälisten muotitalojen mallina ja hänet on nähty muun muassa Abercrombie & Finchin kampanjoissa. Bosellilla on Instagramissa 847.000 seuraajaa, eikä ihme, sillä mies on valloittava ilmestys. Voisi luulla, että Armanin kampanjassa esiintymisen myötä Pietro tulee saamaan tulevaisuudessa lisää työtarjouksia suurilta muotitaloilta.
Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten Giorgio Armani tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.