Luomiväripaletti tuoksui suklaalta – lapsi pisteli poskeensa!

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Lauren Rincon -niminen nuori nainen rakastaa meikkiä. Monet naiset pitävät suuressa arvossa kosmetiikkaa ostaessaan sitä, miltä tuote tuoksuu. Rincon oli yksi monista, joka ei voinut vastustaa kiusausta nähdessään luomiväripaletin, joka tuoksuu suklaalta.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Kyseessä on Too Faced -kosmetiikkabrändin luoma Chocolate Bar -niminen luomiväripaletti, joka sisältää monien ruskean sävyjen lisäksi myös muutaman vaaleanpunaisen ja yhden violetin sävyn. Luomivärimassaan on sekoitettu kaakaojauhetta, jonka ansiosta meikkipaletti tuoksuu valloittavalle suklaalle.

Rinconin kauhuksi hänen pieni siskontyttönsä oli löytänyt paletin ja tunnistanut myös tuoksun suklaaksi. Hän oli alkanut syömään herkullista luomiväripalettia, minkä aikana Rincon oli löytänyt tytön yltä päältä ruskeassa luomivärissä.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.