Ennen soolouraansa Skrillex, oikealta nmeltään Sonny Moore, tunnettiin From First to Last -yhtyeen nokkamiehenä. Tähti jätti yhtyeen vuonna 2007 keskittyäkseen elektroniseen musiikkiin.
From First to Last -fanien on syytä kaivaa mustat silmämeikkinsä esiin ja kammata hiuksensa jälleen emo-tyyliin, sillä Skrillex on palannut vanhan rockyhtyeensä riveihin. Bändi julkaisi tuoreen Make War -kappaleen, jossa kuullaan jälleen miehen laulua.
Kappale julkaistiin Spotifyssa, iTunesissa ja Youtubessa Skrillexin levy-yhtiö Owslan toimesta. Make War julkaistiin 15. tammikuuta, joka on myös tähden syntymäpäivä. Sonny ”Skrillex” Moore oli mukana From First to Lastin levyillä Dear Diary, My Teen Angst Has a Bodycount ja Heroine.
Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten Skrillex tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.