Mitä tehdä kun nälkä iskee kesken videopelisession? Useimpien vastaus olisi tilata ruokaa kotiin, mutta eräs brittiläinen mies päätti tehdä päinvastaisen ratkaisun.
Sosiaalisessa mediassa levinneellä videolla Max Clayton -niminen mies istuu Plymouthissa sijaitsevan McDonald’sin pöydässä. Erikoisen tapauksesta tekee se, että hän on asettanut eteensä oman taulutelevision ja Playstation 4 -konsolin.
Tempaus ei haitannut ravintolan henkilökuntaa, mutta yksi toive heillä oli. Alkuun Grand Theft Auto 5 -peliä pelannutta Claytonia pyydettiin vaihtamaan perheystävällisempään peliin. Niinpä hän pelaa Youtubessa jaetulla videolla Monopoly-pelin konsoliversiota.
– Max on outo tyyppi. Häntä voisi kai kutsua eksentriseksi. Saamme paljon erikoisia ideoita yhdessä – paljon naurettavia ja typeriä ideoita, Claytonin ystävä Steven kuvaili Mirror-lehden mukaan.
– Hän sanoi: ”haluan pelata GTA:ta Mäkkärissä”. En uskonut että hänellä olisi ollut munaa toteuttaa sitä, Steven jatkoi.
Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten McDonald's, PlayStation 4 tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.