Valkoinen talo muokkasi Donald Trumpia laihemmaksi Facebook-kuviin

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Photoshop-käsittelyyn eivät päädy ainoastaan näyttelijät, mallit ja poptähdet. Toisinaan myös poliitikkojen ulkonäköä muokataan kuvissa jälkikäteen.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Gizmodo-sivuston mukaan Yhdysvaltojen presidentti Donald Trumpin virallisia Facebook-kuvia on muokattu. Presidentistä on tehty kuvissa laihemman näköinen, kuin mitä hän todellisuudessa on.

Jotkut muutoksista ovat muita huomaamattomampia. Yhdessä kuvassa jopa Trumpin sormesta on tehty normaalia pidempi. Myös presidentin hiustyyliä muokattiin jälkikäteen ja hänen hartioistaan tehtiin leveämmät.

 

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.