Supermalli Naomi Campbell suojapuvussa lentokentällä

Huippumalli Naomi Campbell on nähty edustamassa taatusti ajankohtaista tyyliä. Hän oli pukeutunut lentokentällä tavalla, jonka pitäisi suojata niin koronavirukselta kuin muiltakin pöpöiltä.

---
---

Campbellin Instagramissa jakamassa kuvassa hänet nähdään Tom Bradleyn kansainvälisellä lentoasemalla. Huippumallin päällä on hazmat-suojahaalari, suojalasit, kasvosuojus ja lateksiset käsineet.

49-vuotiaan tähden varotoimenpiteet eivät ole rajoittuneet ainoastaan korona-pandemiaan. Naomi Campbell jakoi viime vuonna Youtubessa videon, jossa hän esitteli tarkkoja hygieniaan liittyviä rutiinejaan lentomatkustamisen aikana.

 

https://www.instagram.com/p/B9kwcbPnFPo/

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten , tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.