Jalkapallotähden lehmä raiskattiin – eläimellä traaginen kohtalo

Uutiset
Kirjoittaja: , toimittaja

Kolumibialainen jalkapalloilija Miguel Borja on julkaissut Facebookin surullisen videon maatilaltaan. Hän kertoo nuorisojoukon raiskanneen hänen lehmänsä. Mies auttaa kärsivää eläintä.

Kolumbialaisessa Junior FC -jalkapallojoukkueessa pelaava Miguel Borja kertoo huumeita käyttävän nuorisojoukon raiskanneen hänen lehmänsä. Pieni nauta joutui eläinrääkkäyksen kohteeksi muutama ilta sitten. Hän paheksuu alueella riehuvien nuorten tekoja ja toivoo, että vanhemmat opettaisivat lapsilleen hyödyllisempiä tapoja elää elämäänsä.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

– He raiskasivat lehmäni pari päivää sitten ja jättivät maahan makaamaan. Tämän täytyy loppua, mies vaatii videolla ja toivoo, että Jumala rankaisee tekijöitä.

https://www.facebook.com/miguelborja09/videos/1086961948340486/

https://www.facebook.com/miguelborja09/photos/a.1742151772731149/1887633301516328/?type=1&theater

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , , , tai laajemmin tästä aihealueesta Uutiset -osioistamme.