Tapahtumien joukkopako Helsingistä Tampereelle jatkuu – vuorossa Queen ja Adam Lambert -konsertit

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Tapahtumajärjestäjä Live Nation päätti taannoin siirtää kaikki tapahtumansa pois Hartwall Arena -nimellä ennen tunnetusta Helsinki-hallista. Päätöksen taustalla ovat Venäjään kohdistuneet pakotteet, sillä halli on osittain venäläisomisteinen.

Osa Helsinkiin kaavailluista tapahtumista on siirtynyt Tampereelle. Viimeisimpänä Tampereen Nokia Arenalle ovat siirtynyt Queen & Adam Lambert: The Rhapsody Tour -konsertit. Konserttien päivämäärät ovat säilyneet samana, eli ne järjestetään edelleen 24. ja 25. heinäkuuta 2022.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Lippupiste lähettää automaattisesti uudet liput toukokuun loppuun mennessä. Liput on myös mahdollista palauttaa 19. huhtikuuta 2022 mennessä.

Queen & Adam Lambert tuo Nokia Arenalle brittiyhtye Queenin Brian Mayn ja Roger Taylorin sekä amerikkalaisen laulajan Adam Lambertin. Kokoonpano on esittänyt Queenin legendaarisia kappaleita vuodesta 2012 lähtien. Viimeksi Queen & Adam Lambert nähtiin Suomessa vuonna 2017.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.