Pasha Pozdniakovan paljastus yllätti somessa

Viihdeuutiset
Toimittaja:

Kansainväliseksi sometähdeksi noussut Pasha Pozdniakova poseerasi taannoin ensimmäisenä suomalaisena pluskoon kaunottarena kansainvälisessä miestenlehdessä, ja hänellä on Instagramissa jo yli 1,7 miljoonaa seuraajaa. Aniharva suomalainen on kyennyt samaan.

Nyt Pasha on tehnyt yllättävän paljastuksen, sillä hän vihjaa sosiaalisen median päivityksessään musiikkiuran aloittamisesta. Hän seisoo kuvissaan studiossa mikrofonin ääressä ja kuvatekstissä toteaa lyhyesti ”15.4. musiikki”. Tämä on tulkittu vihjeeksi siitä, että tulossa on esimerkiksi kappale.

Pasha Pozdniakova tekee kovaa nousua sosiaalisessa mediassa. Harva suomalainen on päässyt poseeraamaan maailmankuulun miestenlehden kansainvälisiin versioihin. Pozdniakova poseerasi lehden Afrikan versiossa viime keväänä. Mallikaunotar nähtiin myös lehden tyylikkäässä kansikuvassa.

Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.