Ihminen on maapallon pahin peto, ja harmittavan usein ihmisten julmuudet kohdistuvat täysin puolustuskyvyttömiin eläimiin, kuten lemmikkikoiriin ja -kissoihin. Onneksi on olemassa myös toisenlaisia ihmisiä, jotka antavat rakastavan kodin kaltoinkohdelluille lemmikeille.

Nyt verkossa leviää erään aikaisemmassa kodissaan selvästi pahoinpitelyn kohteeksi joutuneen Noodles-nimisen beaglen tarina. Videolla nähdään miten hyväntahtoinen koiranystävä bongaa kauhusta kankean koiran nojailemassa koirahäkin nurkkaan. Mies päättää pelastaa koiran, ja siitä sai alkunsa pitkä urakka koiran luottamuksen palauttamiseksi ihmisiin.
Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten beagle tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.