Välillä kuvaajillekin käy köpelösti – et haluaisi näihin housuihin

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Youtube on täynnä videoita, joissa erilaisia temppuja yrittävät ihmiset mokailevat pahanpäiväisesti kuvaajan naureskellessa vieressä. Joissain tapauksissa pilkka osuu kuitenkin liian lähelle kameroineen tunkevaan kuvaajaan.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Youtuben FailArmy-kanava tunnetaan naurettavimpia mokia kuvaavista koostevideoista, ja tällä kertaa osansa saavat kameroiden käyttäjät itse. Kanavan Poor Cameraman -videolla kuvaajat saavat päälleen niin urheiluvälineitä, vihaisia eläimiä kuin hula-vanteitakin. Aina rämäpäisiä temppuja vierestä seuraavan kameramiehenkään rooli ei siis ole turvallinen.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.