Eduskuntavaalien Tinder avattiin netissä – Politinder rankkaa ehdokkaat

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Sinkkujen suosituimpien älypuhelinsovellusten joukkoon nopeasti noussut Tinder on järjestänyt seuraa jo miljoonille ihmisille ympäri maailmaa. Nyt sovelluksesta on tehty Suomessa oma versionsa tulevia eduskuntavaaleja varten. Politinder rankkaa nimittäin ehdokkaat pärstäkertoimen mukaan.

Politinder
Politinder

Sivustolla käyttäjä voi Tinderin tapaan katsoa joukon ehdokkaiden kuvia ja päättää minkä näköisiä ihmisiä haluaisi jatkossa nähdä Arkadianmäellä. Omien mieltymysten mukaisen puoluekannan voi tämän jälkeen tarkistaa helposti. 8. huhtikuuta palvelu julkaisee käyttäjien mieltymysten tulokset.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.