Iranilainen BB-Aso on Big Brother -talon tämän vuoden Mister-kisaaja

Tämän kauden toinen Big Brother -taloon muutanut henkilö on BB-Aso. Hän on muuttanut Suomeen Iranista ja asuu nykyisin Turussa. 24-vuotias Aso on ollut mukana Mister Finland -kilpailussa samaan aikaan viime vuonna talossa asuneen BB-Riston kanssa.

MAINOS
MAINOS PÄÄTTYY

Työttömänä viime aikoina ollut Aso on työskennellyt aiemmin rakennusalalla. Hän on harrastanut kuntosalia, mutta miehen itsensä mukaan harrastus on viime aikoina vaihtunut lähinnä juopotteluun. Aikaisempien BB-kausien suosikkiasukkaakseen Aso mainitsee talossa viime vuonna asustaneen Tuulin, koska tämä on niin kaunis. Näyttelijän ammatista haaveileva mies ottaisi autiolle saarelle mukaan naisen, hammasharjan ja -tahnan.

BB-Aso oli ensimmäinen päiväkirjahuoneeseen tällä kaudella kutsuttu asukas.

Staran BB-uutisia voit seurata:
» Viihdeuutisina
» RSS-syötteenä
» Sähköpostiisi

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten tai laajemmin aihealueesta Big Brother.