Koirat saivat oman uima-altaan – rajatonta riemua

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Monet koirat rakastavat vedessä pulikoimista, etenkin lämpimillä keleillä. Useilla yleisillä uimarannoilla koirien uittaminen on kuitenkin kiellettyä, ja uimahalleihin nelijalkaisilla ystävillämme on harvoin minkäänlaista asiaa.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Iso-Britannian Norfolkissa sijaitseva Happy Tails Resort on eräänlainen koirien oma lomakeskus ja päivähoitopaikka. Keskuksessa on myös oma uima-allas, joka on varattu kokonaan koirien käyttöön. Facebookin Disturb Reality -sivun videolla päästään seuraamaan riemastuttavaa hetkeä, kun suuri lauma koiria valtaa altaan omaan käyttöönsä.

Pool full of the cutest dogsDisturb Reality

Posted by Disturb Reality on 16. kesäkuuta 2015

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.