Mitkä muodot! Barbie-nukke sai viimeinkin uudenlaiset kurvit

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Mallimaailmaa on pidetty kautta aikojen haitallisena esimerkkinä nuorille tytöille, koska alalla on usein ihannoitu sairaalloisen laihoja naisia. Sama koskee Barbie-nukkeja, joita on vuosikymmeniä kritisoitu vartalon muodoista, jotka ovat antaneet huonoa esimerkkiä pikkutytöille. Nyt tilanne on muuttunut.

Barbie-nukkeja tuottava Mattel-lelujätti on viimein vastannut kuluttajien toiveisiin ja julkaissut uuden aikaisempaa kurvikkaamman ja luonnollisemman Barbien. Uudessa Barbie-sarjassa on nimittäin mukana myös vartalo, joka merkittävästi aikaisempaa realistisempi.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -
Splash
Splash

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.