Amerikkalaismediat ovat hetki sitten uutisoineet, että golf-tähti Tiger Woodsin asunnolle hälytettiin ambulanssi ja että yksi ihminen on kuljetettu paikalta sairaalahoitoon. Potilaan henkilöllisyydestä ei ole vielä tietoa.
Asiasta ensimmäisenä uutisoineen paikallisen WESH-TV -kanavan mukaan talosta kuljetettiin paareilla pois vaaleahiuksinen naispuolinen henkilö, joka oli kiinnitetty elintoimintoja ylläpitäviin laitteisiin ja hengityskoneeseen. Pelastusviranomaisille tehtiin hätäpuhelu tänään kello 14:36 paikallista aikaa. Katso video tapahtumapaikalta tästä.
Kanavan mukaan sairaalalta poistui pian ambulanssin saapumisen jälkeen samanlainen Escalade-auto, jolla Tiger Woods itse ajaa. Orlando Sentinel -julkaisu oli puolestaan saanut yhteyden Woodsin vaimon perheeseen, josta kerrottiin ettei ainakaan heille ollut tullut tietoa siitä, että onko potilas mahdollisesti Woodsin vaimo Elin Nordegren.
Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.