Rihanna teki bikinimallistosta hitin – tilasi oman malliston

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Suosittu r&b-tähti Rihanna on viihtynyt viime aikoina erityisen paljon bikineissä. Hän koristi vuodenvaihteen aikoihin viihdelehtien sivuja kuherrellessaan uuden miesystävänsä Matt Kempin kanssa Meksikossa seilanneen huvijahdin kannella.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Mitä ilmeisimmin Rihanna aikoo viettää suuren osan alkaneesta vuodesta lomaillen ja bikineissä, sillä useissa eri bikineissä reissullaan ikuistettu laulajatähti ihastui asuihinsa siinä määrin, että hän on nyt palkannut niiden suunnittelijaa Celeste Johnnya suunnittelemaan hänelle oman bikinimalliston.

Celeste Johnny omistaa Johnny Vincent Swimwear -yhtiön, ja nyt hän on TMZ-julkaisun mukaan innoissaan saatuaan suoran toimeksiannon maailmankuululta laulajalta. Yrityksen uima-asujen ja bikinien myynti on nimittäin julkaisun mukaan noussut raketin lailla Rihannan ”mainoskuvien” jälkeen.

– Hän näytti hyvältä… Sain juuri sähköpostin, jossa hän haluaa raidallisia bikineitä, joten nyt ryhdyn käymään suunnitelmia läpi hänen avustajansa kanssa ja selvittämään mitä värejä hän haluaa, Celeste Johnny kommentoi.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.