StaraTV: Teit meistä kauniin -elokuvan Tuukka ja Olga Temonen haastattelussa

Haastattelut StaraTV Viihde Viihdeuutiset
Toimittaja:

Apulanta-yhtyeen alkutaipaleesta kertova elokuva Teit meistä kauniin saa pian ensi-iltansa. Kyseessä on musiikkielokuvan lisäksi poikkeuksellisen näyttävä ajankuva 1990-luvun alkupuolen Suomesta, joka kamppailee laman kourissa ja sen seurauksista kärsien. Tuon ajan Heinolassa syntyi suosikkiyhtye Apulanta.

Stara kävi katsastamassa elokuvan etukäteen, ja tapasimme samalla elokuvan ohjaaja-tuottaja -pariskunnan. Nyt haastattelussa ovat Tuukka Temonen ja Olga Temonen, jotka kertovat elokuvan tekemisestä ja valottavat hieman myös kulissien takaisia tapahtumia.

Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , tai laajemmin samasta aihealueesta Haastattelut, StaraTV Viihde, Viihdeuutiset -osioistamme.