Lapset eivät totelleet – pantiin juoksemaan auton perässä

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Vanhemmilla on monia keinoja, joiden avulla he saavat tai ainakin yrittävät saada lapsensa tottelemaan. Usein tähän liittyy lahjontaa, herkkuja ja kompromisseja, mutta tällä kerralla eräs vanhempi päätti tyytyä pelotteluun.

Tilannetta vierestä huvittuneena seurannut henkilö on kuvannut videolle miten pienet lapset seuraavat edellä ajavaa autoa. Ilmeisesti vanhempi on nostanut lapset takapenkiltä ulos kun he eivät ole osanneet käyttäytyä kunnolla.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Vanhempi yrittää ilmeisesti opettaa lapsilleen, että he jäävät tien poskeen mikäli eivät tottele auton takapenkillä. Vanhemman aiheuttama näky on melko huvittava kun kolme pikkulasta juoksee auton perässä. Kaksi lasta juoksee turvaistuimet kiinni selässään, mikä tekee näystä entistäkin hupaisamman.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , , tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

PS: Lue lisää autoista Tyyliniekka.fi -verkkolehdestä.

.