Mies roikkui auton konepellillä moottoritiellä 110 km/h vauhdissa

Autot Ohhoh! Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Omituisten rikosuutisten luvatussa maassa, Yhdysvaltojen Floridassa sattuu ja tapahtuu. Tämä käy jälleen kerran ilmi uutisesta jossa osavaltion kiireisimmällä valtatiellä on törmätty uskomattomaan näkyyn.

MAINOS
MAINOS PÄÄTTYY

Daniel Midahin kuvaamalla videolla hänen vierellään ajavan auton konepellillä makaa mies. Auton arvioidaan liikkuneen 110 kilometrin tuntivauhtia.

Konepellillä matkustanut mies puhui samaan aikaan puhelimeen. Midah uskoo puhelimen toisessa päässä olleen autoa ajanut nainen. Auton kuljettajaa tai konepellillä matkustanutta miestä ei Local 10 -sivuston mukaan ole toistaiseksi tunnistettu.

– Mies ei edes vaikuttanut pelokkaalta. Minä sen sijaan olin aivan paniikissa. En pelkästään heidän turvallisuutensa, vaan kaikkien lähellä olleiden puolesta, Midah kuvailee.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten , tai laajemmin aihealueesta Autot Ohhoh!.

PS: Lue lisää autoista Tyyliniekka.fi -verkkolehdestä.