Kuunpimennyksen seuraaminen tuli kalliiksi – vuorovesi vei auton!

Uutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Eri puolilla maailmaa seurattiin maanantaina verikuuna tunnettua luonnonilmiötä. Kuunpimenys oli niin upea, että eräät sitä seuranneet eivät huomanneet autonsa päätyvän veden alle.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Joukko kuunpimennyksen seuraajia oli kokoontunut sunnuntai-iltana Floridan Ponte Vedran rannalle Honda CRV -katumaasturilla. Yhtäkkiä nousuvesi oli kaapannut ajoneuvon mukaansa.

Auton sisällä olleet onnistuivat pakenemaan rannalle, eikä kukaan loukkantunut. Honda onnistuttiin hinaamaan pois vedestä seuraavana aamuna. News4Jax-uutissivuston mukaan toistaiseksi ei ole tiedossa, minkälaisista vahingoista auto kärsi välikohtauksen seurauksena.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , , , tai laajemmin tästä aihealueesta Uutiset -osioistamme.

PS: Lue lisää autoista Tyyliniekka.fi -verkkolehdestä.