Mies halusi pitää rokulipäivän – photoshoppasi autonrenkaan tyhjäksi

Lähes jokainen on joskus pitänyt omaa lomaa koulusta tai töistä johonkin tekaistuun syyhyn vedoten. Jotkut ovat syiden keksimisessä muita luovempia ja enemmän aikaa näkeviä.

MAINOS
MAINOS PÄÄTTYY

Twitter-käyttäjä Papa Boardslide paljastaa käyttäneensä taitojaan kuvanmuokkauksessa saadakseen vapaapäivän töistä. Hän photoshoppasi kuvaa autostaan ja muokkasi sen renkaan näyttämään tyhjältä.

– Elämäni ylpein hetki oli se kun photoshoppasin renkaani tyhjäksi. Olin todella ovela, Papa kirjoitti.

MAINOS

Viraalihitiksi noussut twiitti on sittemmin kerännyt jo yli 200.000 tykkäystä. Kommenteissa Twitter-käyttäjää kiiteltiin hänen oveluudestaan, ja olipa joku jopa sitä mieltä että hänet olisi pitänyt ylentää toimitusjohtajaksi.

 

https://twitter.com/PapaBoardslide/status/1138974723445088258

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten , , tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.

PS: Lue lisää autoista Tyyliniekka.fi -verkkolehdestä.