Teini yritti tilata murhan – halusi päästä eroon koulun työntekijästä

Uutiset Kirjoittaja: , toimittaja

18-vuotias nuorukainen on pidätetty yritettyään tilata palkkamurhan. Nicholas Godfrey halusi jonkun tappavan koulunsa henkilökunnan jäsenen.

Floridan Hudsonissa sijaitsevassa Frivay High Schoolissa opiskeleva Godfrey jäi kiinni Instagram-viestiensä ansiosta. Niissä hän kirjoitti etsivänsä palkkamurhaajaa ja tarjoavansa työstä 100 000 dollaria.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

– Tämä ei ole vitsi, minun täytyy saada hänet pois päiviltä niin pian kuin mahdollista, Godfrey kirjoitti CNN-uutissivuston mukaan.

Paikallisen poliisin mukaan kyseessä oli laiton uhkaus vaikka pidätetty olisi vain vitsaillut viestissään. Viranomaiset eivät ole paljastaneet, missä virassa uhriksi suunniteltu henkiö tarkalleen ottaen oli koulussa.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , tai laajemmin tästä aihealueesta Uutiset -osioistamme.

.