Donald Trumpin golf-keskukset avataan koronakriisin keskellä – toivottavat asiakkaansa tervetulleiksi

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Yhdysvaltain presidentti Donald Trumpin omistamat golfkeskukset avataan Los Angelesissa ja Miamissa. Asiasta tiedotettiin presidentin pojan Eric Trumpin Twitter-sivulla. Valtio on päättänyt, että koronavirusrajoitukset eivät koske enää golf-kenttiä.

– Olemme todella innoissamme, koska Trump National Golf Club Los Angelesissa ja Trump Doral Miamissa avataan uudestaan. Kentät ovat moitteettomia ja henkilökuntamme odottaa sinua. Voit varata golf-aikasi nettisivulta, Eric Trump hehkuttaa netissä.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Golf-kentillä tulee noudattaa tarkkoja varotoimia COVID-19 -viruksen vuoksi. Pelaajien tulee noudattaa turvavälejä, eikä golf-autoissa saa matkustaa kerrallaan kuin yksi henkilö. Presidentti Donald Trump on jankuttanut koko kevään, että haluaa urheilukaudet uudestaan käyntiin.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.