Tampereen Koskikeskuksen uusi ravintolamaailma saa tänään maailmanluokan vierailijan Yhdysvalloista, kun juhlakansaa viihdyttämään saapuu maailmankuulu hiphop-legenda Coolio. Supertähti nousee illalla uuden Hullu Poro -ravintolan lavalla Stara-klubin tähtenä. Coolion tuovat Tampereelle yhteistyössä Stara ja Miami.
Staran ja ravintola Miamin järjestämän konserttitapahtuman liput maksavat ovelta 16 8 euroa. Illan aikana ravintolamaailman tunnelmaa nostattavat myös DJ:t Nuori Seppä, Cliff, Taste ja Eliot Ness.
Yhdysvaltalainen rap-tähti Coolio tunnetaan parhaiten Gangsta’s Paradise -jättihitistään. Hän on pokannut kaikki mahdolliset palkinnot Grammysta alkaen ja näytellyt kymmenissä elokuvissa ja lukuisista televisiosarjoissa. Coolio on julkaissut yhteensä yhdeksän studioalbumia, joista uusimmalla, vuonna 2009 ilmestyneellä From The Bottom 2 The Top -levyllä taustavoimina toimivat Oscar-voittaja Ennio Morricone ja DJ-tuottaja Paul Oakenfold.
Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten Coolio tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.