Huippumalli Emily Ratajkowski tunnetaan sosiaalisessa mediassa siitä, että hän julkaisee mielellään itsestään hyvin näyttäviä ja paljastavia kuvia seuraajiensa silmien iloksi. Nyt hän on yllättänyt faninsa toteamalla haastattelussa, että kaikki entisen kumppanin alastonkuvat tulisi poistaa puhelimista sen jälkeen kun parisuhde on päättynyt.
Emily Ratajkowski osallistui Kareem Rahman pitämään SubwayTakes-podcastiin, jossa mies jututtaa lyhyen metromatkan ajan julkisuudesta tunnettuja henkilöitä. Uusimmassa jaksossa vieraili Ratajkowski, jonka kanssa mies keskusteli muun muassa nakukuvien lähettämisestä ja vastaanottamisesta.
Kareemin mielestä naisten ei tulisi lähettää nakukuviaan miehille ilman miesten suostumusta. Ratajkowski on tässä asiassa samaa mieltä ja hän lisää vielä aiheeseen näkemyksensä siitä, että jokaisen tulisi parisuhteen päätyttyä poistaa kumppanin nakukuvat puhelimestaan.
Huippumallin mukaan on toksista ajatella, että hänen ex-kumppaninsa itsetyydytti katsoen edellisen kumppaninsa kuvia. Moni voi myös kuitenkin säilyttää alastonkuvia myös kiristyksen vuoksi ja käyttää niitä kostotarkoituksiin myöhemmin.