Näyttelijä ja laulaja Suki Waterhouse, joka tunnetaan muun muassa roolistaan sarjassa Daisy Jones & The Six, on paljastanut joutuneensa sairaalaan tyrän vuoksi. Waterhouse kertoi sosiaalisessa mediassa, että hän sai vatsan alueelle tyrän puettuaan kuusi kuukautta sitten päälleen niin tiukat housut, että ne aiheuttivat vaurion lihasseinämässä.
Suki Waterhouse vitsaili asiasta E! News -uutisen mukaan ja kertoi, että ei ole twiitannut, koska hän on häpeillyt tilannettaan. ”Suki, miksi et enää twiittaa? Oletko koskaan miettinyt, että käytin niin tiukkoja housuja, että sain niistä tyrän ja olen ollut liian peloissani kertoakseni siitä”, Waterhouse kirjoitti humoristisesti X:ssä. Julkaisun yhteydessä hän jakoi myös kuvan itsestään sairaalasängyssä sekä lavalta otetun kuvan esiintymisasussaan, johon kuuluivat mustat nahkahousut ja valkoinen napapaita.
Sairaalakäynti tuli julki vain vähän yli vuosi sen jälkeen, kun Waterhouse sai esikoisensa yhdessä kihlattunsa, Twilight-tähti Robert Pattinsonin kanssa. Pariskunta on ollut yhdessä vuodesta 2018 lähtien, ja he ovat puhuneet julkisuudessa avoimesti vanhemmuuden ilosta. Suki Waterhouse on palaamassa esiintymislavalle seuraavan kerran 7. elokuuta Aspenissa osana Memoir of a Sparklemuffin -kiertuettaan.