Monessa mukana oleva julkkiskaunotar Sointu Borg on tehnyt viime aikoina kovasti töitä, sillä häntä ovat pitäneet kiireisenä monenlaiset hankkeet realitysarjasta puhekeikkoihin ja kirjan kirjoittamiseen. Tänä kesänä Borg on ehtinyt ottaa aikaa myös itselleen.
Nyt Sointu on suunnannut viettämään kesälomaansa Berliiniin, jossa hän on ehtinyt suunata myös kaupungin pimenevään iltaan. Ennen lähtöä hän kuvasi tyrmäävän näyttävän asunsa someen ja seuraavana päivänä Sointu kuvaili päivän olleen 10/10. Somen perusteella päivään kuului shoppailua sekä hyvää ruokaa ja juomaa.
Diili-ohjelmasta kaikelle kansalle tutuksi tullut Sointu Borg vetää nykyisin omaa Sointu Borg & Tyrkyt -realitysarjaansa, jossa hän etsii sometaivaan kaupallisen vaikuttamisen tähteä. Lisäksi hän on palkittu puhuja, joka saa yleisön kuin yleisön innostumaan.