BB-tuotanto mokasi Sebastian-huijauksen

Big Brother Toimittaja:

Big Brother -talossa on parhaillaan tunnelmat erittäin kireällä, kun irokeesin ajanut ja kasvonsa meikannut BB-Sebastian aiheuttaa hämminkiä. Kyse on pelkästä näyttelemisestä, mutta Janican haukkumisen myötä huijaus meni läpi muille asukkaille.

Erityisesti BB-Ben ja BB-Suvi raivostuivat Sebastianille ja antoivat hänelle rajun kurinpalautuksen. Sen jälkeen muut asukkaat ryhtyivät puimaan tapahtunutta epäuskoisina. Keskusteluun osallistunut BB-Stefan kuitenkin totesi rauhallisesti epäilevänsä, että kyseessä on Isovelin salajuoni.

– Kuka muu saa ajaa hiuksensa päiväkirjahuoneessa. Tää on selvästi BB:n juttuja, Stefan totesi Tanjalle.

Heti tämän jälkeen tuotanto mokasi antamalla Stefanille kurinpalautuksen kuulutuksella, joka vahvisti hänen olevan oikeassa.

– Tämä on Big Brother. Tuotannon asioista puhuminen on kiellettyä, kuulutus totesi.

– Eli se oli tuotantoa, BB-Tanja totesi asiasta varmana.

Stefan huomasi olleensa oikeassa ja ryhtyi nauramaan niin, ettei sille ollut tulla loppua. Samalla Tanja lähti kertomaan asiasta muille asukkaille.

– Hei Sebastianilla on salatehtävä, BB-Tanja ilmoitti kaikille asukkaille.

Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin samasta aihealueesta Big Brother -osioistamme.