Tanssii Tähtien Kanssa -tanssiparit paljastettiin – Vappu Pimiä jätti suosikkiohjelman

Viihdeuutiset Toimittaja:

Tanssii Tähtien Kanssa jatkuu uusin jaksoin 30. elokuuta. Suosikkisarjan jo 19. tuotantokauden uudet tanssiparit eli tähtioppilaat ja tähtiopettajat on nyt paljastettu MTV:n toimesta.

Tulevalla kaudella ohjelmassa koetaan uudistus, sillä Ernest Lawson saa rinnalleen uuden juontajaparin. Ohjelmaa vuodesta 2009 saakka juontanut Vappu Pimiä kertoi viime vuonna jättävänsä tehtävän.

Tuttuja julkkiksia ja uusia tuttavuuksia

Uuden Tanssii Tähtien Kanssa -kauden tähtioppilaita ovat laulaja-lauluntekijä Ellinoora, näyttelijä ja radiojuontaja Janne Saarinen, näyttelijä ja radiojuontaja Anna Hanski, tubettaja Jaakko Parkkali, juontaja ja sisällöntuottaja Anni Ihamäki, näyttelijä Johanna Puhakka, näyttelijä Matti Leino, jalkapalloilija Linda Sällström, rap-artisti Uniikki sekä somevaikuttaja ja entinen Puolustusvoimien upseeri Nico Lingman.

Samalla julkistettiin myös tähtioppilaiden tähtiopettajat. Ellinooran parina toimii Marko Keränen, Saarisen parina Katri Riihimäki, Hanskin parina Sami Helenius, Parkkalin parina Kastanja Rauhala, Ihamäen parina Anssi Heikkilä, Halmen parina Claudia Ketonen, Puhakan parina Jurijs ”Jurza” Trosenko, Leinon parina Kia Lehmuskoski, Sällströmin parina Valtteri Palin, Uniikin parina Liisa Setälä ja Lingmanin parina Katri Riihilahti.

Lawsonin uusi juontajapari selviää kuitenkin vasta uuden kauden ensimmäisessä jaksossa. Henkilöllisyydestä on annettu vihjeitä sen verran, että tulevaa toista juontajaa kuvaillaan tunnetuksi ja säteileväksi henkilöksi.

Tulevan kauden ensimmäisessä jaksossa syvennytään myös uusien tähtioppilaiden ajatuksiin uudesta kaudesta. Lisäksi jaksossa nähdään, kuinka tähtiesiintyjät valmistautuvat ohjelman alkamiseen.

Lawsonin uusi juontajapari selviää kuitenkin vasta uuden kauden ensimmäisessä jaksossa.

Sunnuntaista 6. syyskuuta lähtien ohjelmasta esitetään kaksi erikoispitkää suoraa lähetystä. Uudella kaudella on mukana myös musiikillinen muutos, sillä TTK:n live-orkesterin kokoonpano muuttuu.

Tuomaristo pysyy samana kuin edelliselläkin kaudella. Esityksiä arvioivat Jukka Haapalainen, Helena Ahti-Hallberg ja Jorma Uotinen. Tanssii Tähtien Kanssa alkaa MTV3-kanavalla ja MTV Katsomossa sunnuntaina 30. elokuuta kello 19.

Lähde: MTV

Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , , tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.