Kapasiteettiyksikkö Jenkkeihin ja Kuubaan

Viihdeuutiset Toimittaja:

Suomalaisen hiphopin veteraaneihin jo kuuluva Kapasiteettiyksikkö matkaan pian rapakon taaksen työstämään tulevaa levyään. Aiempien levyjen biisit on työstetty pääosin Suomessa, ja kundit haluavat nyt hakea hiukan uusia viboja.

Reissu suuntautuu ainakin New Yorkiin ja sen jälkeen Kuubaan. Tarkoitus on saada kasaan materiaalia niin, että seuraava albumi julkaistaan suunnilleen marraskuussa.

Tuorein Kapasiteettiyksikön single on Ota ne pois 2, joka on ensimmmäinen sinkkulohkaisu myöhemmin julkaistavalta Pommi 3 -kokoelmalta.

Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.