
Menestyksekkäästä hiphop-yhtye Fintelligensistä tuttu Iso-H saattaa joutua vankilaan, kertoo Katso-lehden verkkosivut. Syyksi lehti ilmoittaa Iso-H:n myöhästymisen asepalveluksesta. Hän olisi ilmestynyt paikalle Upinniemeen kymmenen päivää myöhässä.
Lehden tietojen mukaan Iso-H:n huhutaan suunnittelevan myös totaalikieltäytymistä, jolloin vankilatuomio olisi käytännössä väistämätön.
Miehen yhtyetoveri Elastinen kertoi taannoin Stara.fi haastattelussa, että Iso-H julkaisee sooloalbumin vielä tulevan vuoden aikana. Mahdollinen vankilatuomio luultavasti vaikuttaisi myös levyn julkaisemiseen.
Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.
.