Levy-yhtiö: Backstreet Boys ei saanut potkuja

Viihdeuutiset Toimittaja:

Maailman suosituimpiin poikabändeihin lukeutuva Backstreet Boys on ollut viime päivinä huhumyllyn kohteena, sillä bändin väitettiin saaneen heikon levymyyntinsä takia potkut levy-yhtiöltään Jive Recordsilta.

Nyt levy-yhtiön on kiistänyt huhut yhtyeen potkuista perättöminä. Yhtiön tiedottaja kertoi TMZ-julkaisulle, että bändin tulevaisuus yhtiössä on taattu ja maailmankiertue alkaa suunnitelmien mukaan.

– Väitteet Jive Recordsin Backstreet Boys -yhtyeelle antamista potkuista eivät ole totta. Yhtye tullaan pian näkemään maailmanlaajuisella kiertueella Unbreakable-albuminsa tiimoilta. Kiertue alkaa Tokiosta 16. helmikuuta, tiedottaja kertoi.

Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.