Kymmenen esiintyjää pidätettiin festareilla Ruotsissa

Viihdeuutiset
Toimittaja:

Maailmankuulu dancehall-artisti Sean Paul on pidätetty Ruotsissa Uppsala Reggae Festival -tapahtuman yhteydessä. Menestysartisti jäi poliisin haaviin perjantaina epäiltynä marijuanan hallussapidosta.

Yhteensä tapahtumassa pidätettiin huumeiden takia viranomaisten tietojen mukaan jopa 300 ihmistä, joista kymmenen oli tapahtumassa esiintyneitä artisteja. We Be Burnin’ ja Get Busy -hittien tekijä pääsi muiden pidätettyjen kanssa myöhemmin vapaaksi, viihdesivusto TMZ uutisoi. Sean Paul ei vielä saanut minkäänlaista syytettä, koska poliisin laboratoriotutkimukset kestävät viikkoja.

Jamaikalaissyntyinen Sean Paul saapuu elokuun loppupuolella konsertoimaan myös Suomeen. Tuolloin hän paikkaa keikkansa perunutta Timbalandia Lahdessa 24. elokuuta järjestettävässä konsertissa.

Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.