Tänä iltana kisataan jälleen jatkopaikoista Idols-kilpailussa, kun vuorossa ovat naiset. Illan taso ei ollut kovin vakuuttava, sillä tuomaristo joutui jakamaan runsaasti kritiikkiä kilpailijoille.
Eniten tuomaristo antoi risuja Marika Tyyvin esitykselle. Hän lauloi Rajaton-yhtyeen kappaleen Kivinen tie. Erityisesti Jone Nikula antoi palaa oikein kunnolla, ja samalla hän tuli kiroilleeksi koko perheen ohjelman suorassa lähetyksessä parhaaseen katseluaikaan.
– Mä en tiedä mitä tälle ääninauhalle tapahtuu, kun se löytyy maapallon raunioista vuonna vi**u miljoona, Jone hermostui.
Idols-ohjelman verkkosivustolla julkaistiin tuomariston kommentit kaikkien kilpailijoiden suorituksista, mutta Jonen edellä mainittu kommentti oli kuitenkin jätetty ainoana sivustolta pois. Tämän illan Idols-putoaja selviää poikkeuksellisesti hieman ennen kymmentä.
Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten Idols 2008 naiset tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.