Vera Jordanovan bikinikuvia kuolataan Yhdysvalloissa: ”Super hottie!”

Suomalaisia missi- ja mallikaunottaria on noteerattu muualla maailmassa äärimmäisen harvoin, sillä täkäläinen naiskauneus ei ole juuri kyennyt lyömään viime vuosina itseään läpi ulkomailla. Nyt amerikkalainen viihdesivusto on kuitenkin noteerannut suomalaisen kaunottaren.

------

Suomalaismalleista muiden muassa Suvi Koponen, Pipsa Hurmerinta ja Vera Jordanova ovat tehneet kotimaansa rajojen ulkopuolella näyttävää ja menestyksekästä malliuraa. Nyt viimeksi mainittu malli-näyttelijä nähdään parhaillaan näyttävissä bikinikuvissa huippusuositulla Egotastic-viihdesivustolla. Suomi muistetaan mainita myös kuvien otsikossa. Katso kuvat tästä.

34-vuotias suomalaissyntyinen Vera Jordanova muistetaan mallintöidensä lisäksi ehkäpä parhaiten Samuli Edelmannin ja Iiro Seppäsen seurustelukumppanina sekä muutamista pienistä näyttelijärooleistaan. Vuonna 2007 Vera nähtiin Eli Rothin ohjaamassa Hollywood-elokuvassa Hostel Part II, jossa hän poseerasi myös rinnat paljaana.