Suomalaisen musiikkimaailman kerma on parhaillaan kokoontunut Espoon Barona-areenalle, jossa Emma-gaala alkoi hetki sitten juhlapuheiden merkeissä. Mukana on myös Emma-ehdokkaana illan tuloksia jännittävä Paleface.
Paleface aiheutti yllättävän paljon keskustelua joulukuussa esiinnyttyään itsenäisyyspäivänä Linnan juhlissa valkoiset lenkkarit jalassaan. Hiphop-tähden asu oli tänään muilta osin vain hieman rennompi kuin presidentinlinnassa, mutta tyylilleen uskollisena hänellä oli jalassaan valkoiset tennarit. Kyseessä ei kuitenkaan ollut sama pari kuin linnassa.
– Ne on jo kulutettu loppuun. Nämä ovat jo uudet, Paleface naureskeli Staralle.

Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.