BB-Salar pettyi Big Brother -tuotantokauteen

Big Brother Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Big Brother -talon asukkaita ollaan koeteltu jo neljän viikkotehtävän verran. Hermoja kiristäneet tehtävät ovat saaneet asukkaita myös tylsyyden partaalle, sillä he ovat joutuneet muun muuassa istumaan liikkumattomassa autossa useiden tuntien ajan.

------

Tänään asukkaat ovat viettäneet aamupäivän rauhallisissa merkeissä. Mitääntekemättömyys onkin saanut etenkin BB-Salarin tylsistymään. Turkulaisnuorukainen kertoi keittiössä hääränneille miesasukkaille ettei ”jaksa enää tätä”.

– Mä en oikeesti jaksa enää. Täällä on tylsää, Salar tilitti muille hereillä olleille asukkaille.

BB-Ben liittyi pian keskusteluun Big Brother -talossa asumisesta.

– Mä oon ottanut tän paikan jo ihan kodiks. Mulla ei oo ees koti-ikävä. Välillä en ees muista millanen mun koti on, Ben avautui.

Sunnuntain Big Brother -talkshow’ssa paljastettiin, että taloon astuu sunnuntaina kaksi uutta asukasta. Asukkaat saavat myös tietää torstaina järjestettävien bileiden päätteeksi finaaliviikkoäänestyksen voittajan.

– Nyt olis kyl häröö, jos me saatais tietää kuka on finaaliviikolla. Jos tänne tulee uusia asukkaita, niin aion kyl lypsää sen tiedon niiltä, äänestyksen voittanut BB-Mikael kertoi.

Mikael ei vielä tiedä, että asukkaat saavat tietää finaaliviikko-voittajan nimen tällä viikolla ja että se on hän itse.